Izbori u Banja Luci: Ko su kandidati za gradonačelnika i SO | Mixer portal

Izbori u Banja Luci: Ko su kandidati za gradonačelnika i SO

kandidati_lokalni_izbori_banjaluka

 

Malo više od dva mjeseca ostalo je do novih, lokalnih izbora u Bosni i Hercegovini.

Kako smo već pisali, za ove izbore kandidiralo se nevjerovatnih 30.758 kandidata. Njih 7.869 nije prošlo prvu provjeru Centralne izborne komisije koja je u prvom krugu “ovjerila“ 22.889 kandidata.

Portal Radiosarajevo.ba objavit će imena svih kandidata za načelnike i općinska vijeća odnosno skupštine opština u većim centrima u BiH. Danas objavljujemo kandidate za Banja Luku i liste koje su, naglašavamo, ovjerene do 28. jula 2016.

KANDIDATI ZA GRADONAČELNIKA

Igor Radojičić (SNSD)

Slavko Župljanin (Stranka SPAS)

Dragan Čavić (Savez za promjene Banja Luka)

Duško Tadić (Prva BH stranka)

KANDIDATI ZA SKUPŠTINU OPŠTINE

SNSD: 1 Amidžić Srđan 2 Kutlešić-Stević Snežana 3 Grbić Nenad 4 Ilić Draško 5 Lihović Gordana 6 Palija Stanislav 7 Buzaković Aleksandar 8 Marić-Udovčić Nataša 9 Todorović Nevena 10 Popović Zoran 11 Petrović-Zečić Ljilja 12 Umičević Marinko 13 Nikić Milkica 14 Glamočanin Bojan 15 Šešić Lazo 16 Vučenović Vinka 17 Batar Dragomir 18 Jovanić Nada 19 Vidović Igor 20 Zrnić Manojla 21 Jovanović Katarina 22 Talić Nenad 23 Dodig Maja 24 Antonić Momčilo 25 Kremenović Draško 26 Đukić Biljana 27 Dragić Drago 28 Ristić Dragana 29 Bursać Goran 30 Ćup Dalibor 31 Tamamović Milka 32 Đukić Mirko 33 Rogić Aleksandra 34 Maličević Miladin 35 Babić Siniša

SDA/SBB/SBiH: 1 Čavka Admir 2 Hodžić Mirsada 3 Osmančević Rusmir 4 Zdenac Adis 5 Odobašić Azra 6 Hergić Tatjana 7 Đelić Irfan 8 Samardžić Kemal 9 Karat Selma 10 Memić Sabina 11 Ključo Elvira 12 Puškar Mehmed 13 Prlja Amela 14 Beganović Alija 15 Dedić Adem 16 Hrustanović Ermin 17 Delnezirević Mirsada 18 Alihodžić Damir 19 Osmančević Bakir 20 Spahić Ramzija

NDP-Dragan Čavić: 1 Talić Dragan 2 Savić-Banjac Mirna 3 Mirošljević Vladimir 4 Puzić Radenko 5 Radinković Brankica 6 Atlagić Stojan 7 Božić Mira 8 Popović Žarko 9 Ožegović Marčeta Sava 10 Grubišić Đorđe 11 Vuković Kornela 12 Šućur Nikola 13 Sandić Ivana 14 Lukić Aleksandar 15 Čenić Bojan 16 Palačković Mira 17 Lazić Saša 18 Knežević Suzana 19 Vuković Vladimir 20 Novaković Bogdan 21 Kovačević Vesna 22 Đuđić Mile 23 Gligorić Sanja 24 Popović Nikola 25 Bojanić Branislav 26 Đukić Iva 27 Babić Vaskrsija 28 Račić Svjetlana 29 Erceg Vojislav 30 Čajić Dalibor 31 Kremenović Branka 32 Prostran Saša 33 Mrđan Vedrana 34 Bojanić Dragan 35 Šmitran Ognjen

SDS: 1 Vulin Predrag 2 Lazić Gordana 3 Petković Aleksandar 4 Ninković Ljubo 5 Grujić Dragana 6 Ljuboja Đorđe 7 Lukić Jovanka 8 Božić Draško 9 Kalabić Dragana 10 Gajić Miodrag 11 Adamović Vesna 12 Lolić Dejan 13 Marković Ivanka 14 Kajkut Mladen 15 Tomić Dragan 16 Škrbić Duška 17 Milanović Dragan 18 Sladojević Slađana 19 Aleksić Željko 20 Dragišić Stefan 21 Čeko Svjetlana 22 Raković Mirko 23 Kojić Zora 24 Grbić Slavko 25 Todić Slobodan 26 Stojanović Suzana 27 Petković Ruško 28 Grbić Zorica 29 Čeko Boško 30 Kostić Bojan 31 Tarabić Reljić Danijela 32 Milosavić Predrag 33 Preradović Milana 34 Marčetić Nenad 35 Čavić Aleksandar

PDP: 1 Talić Zoran 2 Čičić-Odžaković Tatjana 3 Savanović Jovo 4 Ješić Dijana 5 Mrđen Rade 6 Stanivuković Draško 7 Udovčić Dobrila 8 Popović Branislav 9 Smiljanić Jelena 10 Petrović Novak 11 Aćić Milka 12 Petrović Dragan 13 Savić Mirjana 14 Golijanin Krsto 15 Sirovina Dragan 16 Broćeta Maslarić Milena 17 Maksimović Pero 18 Cvijić Lidija 19 Majdandžić Željko 20 Guzijan Dražen 21 Gvero Milica 22 Ožegović Đuro 23 Vasiljević Dijana 24 Đukić Novak 25 Račić Željko 26 Kotur Daria 27 Đukić Veselko 28 Kukavica Biljana 29 Milošević Predrag 30 Katić Miroslav 31 Latinović Jovana 32 Žunić Dalibor 33 Karanović-Miljević Milana 34 Milosavljević Dragan 35 Radonjić Živko

Zavičajni socijaldemokrati – Mile Marčeta: 1 Karanović Jovan 2 Bijeljac-Kelečević Milka 3 Bodroža Rajko 4 Knežević Zoran 5 Vučković Ljerka 6 Perić Slobodan 7 Tegeltija Stojanka 8 Vračar Dejan 9 Sibinčić Biljana 10 Marčeta Miloš 11 Ivanković Dragana 12 Đukić Dragan 13 Srećo Zorana 14 Kajtez Duško 15 Agić Mirko 16 Vukojević Milana 17 Stanivuk Ilija 18 Bogojević Milosavka 19 Jandrić Čedo 20 Mirčić Žarko 21 Petković Dijana 22 Rokvić Čedo 23 Prošić Jelena 24 Đurkić Vladeta 25 Torbica Dragan 26 Kozomara Nevenka 27 Vesić Boris 28 Jovičić Jovana 29 Kuzmanović Bojan 30 Ivanković Lana 31 Đurašinović Sandra 32 Kostadinović Radomir 33 Ilić Vesna

Ujedinjena Srpska: 1 Stevandić Nenad 2 Trivić Natalija 3 Dragišić Marinko 4 Stanić Neven 5 Vučić Rogić Tatjana 6 Jaćimović Milenko 7 Šurlan Minja 8 Savić Milorad 9 Lipovac Dušica 10 Obradović Goran 11 Topić Sanja 12 Popović Cvijo 13 Poparić Stojanović Biljana 14 Krivokapa Jasminko 15 Vještica Branko 16 Dukić Andrea 17 Grahovac Slobodan 18 Popović Svjetlana 19 Opalić Željko 20 Vučić Branislav 21 Lukić Milana 22 Brdar Borislav 23 Vrtunić Milena 24 Gluvić Aleksandar 25 Janjić Rodoljub 26 Paspalj Mirjana 27 Đurđević Vojo 28 Kajtez Nada 29 Amidžić Željko 30 Zenić Braco 31 Višekruna Dragana 32 Gvero Borislav 33 Čanković Vanja 34 Vukelić Tibor 35 Mikeš Marko

Partija ujedinjenih penzionera: 1 Jokić Božana 2 Bjelajac Mićo 3 Valjevac Boris 4 Trbojević Radmila 5 Topić Stevo 6 Gligorević Miro 7 Aleksić Vinka 8 Bojić Borislav 9 Šurlan Ana 10 Bogojević Vladimir 11 Todorović Draženka 12 Bašić Emir 13 Čavić Vesna 14 Ratković Nenad 15 Kozomara Ranko 16 Vujanović Borka 17 Sabljić Slaviša 18 Mavija Olga 19 Lukić Nedo 20 Petrović Bogdan 21 Jerković Dijana 22 Savić Branko 23 Spremo Bosa 24 Makivić Jela 25 Bursać Radomir 26 Bulatović Biljana 27 Đurović Drago 28 Štrbac Gospova 29 Zagorac Bosiljko 30 Pavlović Rozalija 31 Antonijević Ruža 32 Pajić Dalibor 33 Nenadić Vinka 34 Petrović Zdravko

Demokratska fronta: 1 Ivić Neđeljko 2 Grahić Merisa 3 Medić Zlatko 4 Gunić Vahdeta 5 Mačkić Goran 6 Medić Ruhka 7 Šeranić Ahmet

Hrvatska koalicija HDZBIH-HDZ1990: 1 Rapo Marija 2 Ojdanić Stipo 3 Lukenda Marko 4 Debeljak Marica 5 Meštrović Mihajlo 6 Smiljčić Adam 7 Vranić Bradarić Anka 8 Šalić Tihomir 9 Mamuza Dobrila 10 Matić Marko 11 Marjanica Zora 12 Marjanica Ivo

Prva BH stranka: 1 Špirić Vedranko 2 Gatarić Tanja 3 Vorkapić Slobodan 4 Buković Berislav 5 Vasić Danijela 6 Đekić Danijel 7 Klindić Tatjana 8 Hromalić Enes 9 Spasojević Suzana 10 Kotaraš Siniša 11 Đurđević Edina 12 Sarač Senad 13 Đikić Snežana 14 Stojak Sima 15 Grahovac Zoran 16 Špirić Tatjana

Socijalistička partija: 1 Komljenović Radenko 2 Glamočić Milka 3 Milaković Milan 4 Majkić Radovan 5 Galić Mira 6 Lukić Zoran 7 Mitrović Mikajlo 8 Pejić Darinka 9 Đurica Dragana 10 Milošević Darko 11 Ćetković Jelena 12 Ševarika Čedo 13 Kurtinović Jelena 14 Bobar Goran 15 Raspudić Boris 16 Dragojević Ljubinka 17 Vještica Dušan 18 Ristić Dragana 19 Vidić Branislav 20 Vukčević Nikola 21 Opačić Jelena 22 Banjac Dragan 23 Đukić Suzana 24 Stanić Velibor 25 Purnjaga Saša 26 Tanasić Gorica 27 Travar Dejan 28 Gvozdenović Vinka 29 Stanivuk Vujo 30 Sabljić Aleksandar 31 Bespaljko Biljana 32 Berić Stefan 33 Đaković-Karanović Vesna 34 Kavić Dragan 35 Kovačević Mišo

Stranka SPAS: 1 Janković Danko 2 Petrović Miroslava 3 Kozomara Dragan 4 Carević Marica 5 Petrović Slavko 6 Oroz Dijana 7 Radišić Stanoje 8 Dejanović Miloš 9 Šobot Sanja 10 Vučkovac Mlađan 11 Župljanin Sanja 12 Jarić Mile 13 Jakšić Ana Marija 14 Mitrašinović Darko 15 Granolić Petko 16 Jokić Ljiljana 17 Mutić Duško 18 Dragojević Mira 19 Stupar Marko 20 Zrnić Zoran 21 Popović Jovana 22 Dragojević Igor

SRS – Srpska u sigurne ruke: 1 Kuzmanović Živko 2 Bojanić Vanja 3 Jorgić Dubravko 4 Bojanić Danijel 5 Jorgić Marija 6 Bojanić Aleksandar 7 Slijepčević Srđan 8 Gligorić Dragana 9 Bijak Radmila 10 Maksimović Igor 11 Ulićević Maja 12 Vulin Radovan 13 Golić Altijana 14 Kašterović Miroslav 15 Panić Aleksandar 16 Kučuk Željka 17 Mijić Rajko 18 Dobraš Dragana 19 Šarenac Bojan 20 Dujaković Goran 21 Stanojlović Radmila 22 Janjetović Bojan 23 Mitrović Dragana 24 Smiljanić Boško 25 Stanojlović Vladan 26 Borojević Milica 27 Berić Aleksa

Stranka socijalne sigurnosti srpskih boraca-Snaga naroda: 1 Milošević Brane 2 Aleksić Mira 3 Ivanković Ranko 4 Novaković Dušanka 5 Kostić Goran 6 Sladojević-Jošić Vesna 7 Lahovski Miroslav 8 Strika Milenko 9 Lončina Brankica 10 Granula Mijat 11 Todorovac Fikreta 12 Cvjetićanin Branko 13 Gajić Ljiljana 14 Stegić Dušan 15 Janjić Zoran 16 Šćekić Stana 17 Adžić Lazo 18 Miletić Vukosava 19 Seferović Ranko 20 Gajić Dejan 21 Končar Dragica 22 Predragović Branko 23 Knežević Vukica 24 Jovičić Milan 25 Damjanović Boro 26 Bojić Mirjana 27 Čolić Ljuban 28 Kuzek Anđa 29 Ključo Jadranka 30 Sedić Zdravko 31 Čavlović Milena 32 Stakić Draško 33 Prelić Aco

DNS: 1 Balaban Budimir 2 Popović Mira 3 Bosančić Boran 4 Šibarević Nenad 5 Beslać Dragana 6 Dojčinović Daniel 7 Savić Željko 8 Jovanović Maja 9 Samac Aleksandra 10 Grujić Novo 11 Sladojević Vera 12 Tadić Boris 13 Cvetković Dragana 14 Plavšić Braco 15 Vučeta Milenko 16 Radić Diana 17 Polić Draško 18 Trninić Nikolina 19 Đukić Duško 20 Rađenović Aleksandar 21 Majkić Jelena 22 Vukajlović Stojan 23 Perić Radojka 24 Babić Saša 25 Donjak Predrag 26 Vujanić Milica 27 Gajić Miroslav 28 Račić Radislavka 29 Stanarević Slobodan 30 Travar Mihajlo 31 Ćuković Aleksandra 32 Ninković Mario 33 Mirković Danijela 34 Babić Zoran 35 Zrnić Dragoljub

Povratak otpisanih: 1 Labaš Saša 2 Bajić Danijela 3 Pranjić Oliver 4 Lakić Vesna 5 Kajiš Vinko 6 Bjelajac Sretana 7 Milešević Željko 8 Rađević Novica

Ekološka partija RS: 1 Popović Ana 2 Dulić Aleksandar

Liberalna stranka BiH: 1 Marković Danijel

Nova partija: 1 Raković Goran

A-SDA: 1 Spahić Aida

Nezavisna kandidatkinja: Stanković Snježana

Nezavisni kandidat: Marjanović Bogdan

NACIONALNE MANJINE

Vrućinić Zoran

Mitrović Bojan

Knežević Dean (Komunistička partija)

Lukač Predrag

Kovč Darko

Čudić Saša

Čekić Marko

Mitrović Irena (Jedinstvena napredna stranka)

Šajiš Dragan

Radojčić Saša (SDS)

Fedešin Zoran (SDP)

Dilber-Guzijan Donka (Stranka socijalne sigurnosti srpskih boraca)

Tepić Nebojša

Ilinčić Vlado (SBB)

Halilović Sead

Vaško Željko

Đogo Boris (DNS)

Knežević Alma (Savez za Stari Grad)

Lukić Slobodan

Smailagić Amir (NDP)

Tojagić Nebojša

Mixer portal

Shortlink: