Demofest 2018.: Evo ko nastupa na takmičarskom dijelu programa | Mixer portal

Demofest 2018.: Evo ko nastupa na takmičarskom dijelu programa

Žiri Demofesta odabrao je 30 demo bendova od prijavljenih 458, koji će se natjecati od 19. do 21. srpnja na tvrđavi Kastel u Banjaluci, kada će se održavati 11. izdanje ovog festivala. Festival je pod pokroviteljstvom Nektar piva, powered by m:tel i podrškom kompanije Huawei te uz podršku Grada Banjaluka.

Od 30 izabranih, čak je 10 bendova iz Hrvatske

Šansu da nastupom na Demofestu pokažu što znaju te se izbore za nastup u finalu i tako dobiju priliku da završe među najbolja tri i osvoje vrijedne nagrade imaće sljedeći bendovi:

  • 5rolej, Banjaluka (BiH)
  • Alba & Leo, Rijeka (Hrvatska)
  • Aleja velikana, Beograd (Srbija)
  • Anja Rikalo & The Band, Mostar (BiH)
  • AVF, Zagreb (Hrvatska)
  • Belleti, Zadar (Hrvatska)
  • Biljke, Bela Crkva (Srbija)
  • Captain Morgan's Revenge, Novo Mesto (Slovenija)
  • Divert, Požarevac (Srbija)
  • DrvoTruo, Kikinda (Srbija)
  • Fabrique Belgique, Novi Sad (Srbija)
  • Fire In Cairo, Zagreb (Hrvatska)
  • M.O, Zaječar (Srbija)
  • Herz, Beograd (Srbija)
  • Hotel Makedonija, Beograd (Srbija)
  • King Ubu, Zagreb (Hrvatska)
  • Lady D, Banjaluka (BiH)
  • Monstruoz, Sarajevo (BiH)
  • Mr Fuzz, Zrenjanin (Srbija)
  • Olivera Popović, Novi Sad (Srbija)
  • Playground Hustle, Zagreb (Hrvatska)
  • PNA, Sarajevo (BiH)
  • Roppongi Red, Zagreb (Hrvatska)
  • Šavovina, Zagreb (Hrvatska)
  • Teodorius Monk, Beograd (Srbija)
  • The Sticky Licks, Maribor (Slovenija)
  • Točka56, Zagreb (Hrvatska)
  • Vin Triste, Beograd (Srbija)
  • YU420, Beograd (Srbija)
  • ZMaJ, Virovitica (Hrvatska)

Napomena: Imena bendova navedena su abecednim redom, nezavisno o broju bodova koji im je žiri dodijelio.

Ovogodišnji žiri koji će na Demofestu ocjenjivati najbolje demo sastave regije čine:

  • Mirela Priselac Remi (Elemental)
  • Darko Rundek
  • Zdenko Franjić (izdavačka kuća “Slušaj najglasnije”)
  • Igor Lazić Niggor (ex-Monteniggers)
  • Nikola Pejaković Kolja
  • Brankica Janković, direktorica Demofesta

Najbolji demo bend ovogodišnjeg Demofesta bit će nagrađen profesionalnim snimanjem i produkcijom albuma u iznosu od 3.500 eura, vicešampion će osvojiti binsku opremu u vrijednosti 2.000 eura, dok će treće plasirani sastav za binsku opremu dobiti 1.000 eura. I ove godine Demofest uručuje nagradu “Plavi bas”, koji će dobiti najbolji basist/ica Demofesta.

Također, predstavnici beogradskog SAE instituta sudjelovat će na Demofestu i tom prilikom odabrati i nagraditi jedan demo bend. Naime, odabranom bendu SAE će pokloniti određen broj sati za snimanje u glazbenom studiju instituta, a odabranu grupu snimat će studenti SAE instituta.

Kada su revijalna imena u pitanju, prve večeri Demofesta, u petak 19. srpnja, na bini festivala svirat će Magnifico & The Serbian Army Orchestra (SLO/SRB), Dječaci (HR) i Wolfram (SRB9

Druge večeri u subotu 20. srpnja nastupat će Darko Rundek & Ekipa (HR), Marko Louis (SRB) i Tyger Lamb (HR).

Mixer portal

Shortlink: